Helikopteri rrëzohet pranë stadiumit, humb jetën presidenti i Leicester – A2

Helikopteri rrëzohet pranë stadiumit, humb jetën presidenti i Leicester

helicopter

Rreth 24 pas ngjarjes tragjike të rrëzimit të helikopterit në parkingun e stadiumit të Leicester, mbrëmjen e së dielës ka ardhur konfirmimi se mes viktimave është edhe presidenti i këtij klubi Vichai Srivaddhanaprabha.

Kur Leicester luante në shtëpi, 61-vjeçari Srivaddhanaprabha e kishte zakon që të vinte dhe të largohej me helikopter nga stadiumi. Në aksident humbën jetën edhe 4 personat që e shoqëronin pronarin e klubit anglez.

Manjati humbi jetën në një aksident me helikopter ditën e shtunë, në momentin kur po largohej nga “King Power Stadium” pas ndeshjes Leicester-West Ham. Helikopteri humbi kontrollin pasi u ngrit dhe u përplas në parkingun e punonjësve të klubit.

Kur Leicester luante në shtëpi, 61-vjeçari Srivaddhanaprabha e kishte zakon që të vinte dhe të largohej me helikopter nga stadiumi. Në aksident humbën jetën edhe 4 personat që e shoqëronin pronarin e klubit anglez.