Mbante 15 doza kokainë në makinë, arrestohet

droge lushnje

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së lëndëve narkotike të forta në Lushnjë. Policia vë në pranga 24-vjeçarin Sebastian Haliti, i cili shpërndante drogën.

Gjatë kontrolleve të ushtruara nga policia dhe FNSH në lokale, akse rrugore dhe ambiente të ndryshme, i riu u kap në flagrancë me 15 doza lëndë narkotike e dyshuar kokainë. Si rezultat i kontrolleve u procedua penalisht dhe pasagjeri që ishte në automjet me të, një 27 vjeçar, banues në Lushnjë.

  • LAJMI I FUNDIT | Pandemia, 17 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 3372 testime, 683 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Shqipëri, 697 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 646 pacientë në spitale, 40 në terapi intensive, 15 të intubuar