KPK shkarkon Ramadan Trocin, prokurorin e çështjeve Fullani dhe Gjika

ramadantroci 600x338
Ramadan Troci

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi sot nga detyra prokurorin Ramadan Troci, i cili nuk e kaloi dot Vettingun.

Sipas KPK, Troci nuk justifikon pasurinë. Ka fshehur të ardhurat, ka dhënë deklarim të rremë dhe profesionalisht u gjet me shkelje të çështjes.

Troci ishte prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme dhe kandidat për Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Ai mbahet mend si Prokurori që firmosi urdhrin për arrestimin e ish-guvernatorit Ardian Fullani dhe për ish-kryebashkiakun e Vlorës Shpëtim Gjika.

  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjoni: Rama, zgjedhje populiste me zonjat në krye të listave
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjergji Vurmo: Gratë kryesuese të listave, pjesë e "show"-t të Ramës
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjergji Vurmo: Ditët në vazhdim do të analizojmë emrat e rinj
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjergji Vurmo: Rama, Basha dhe Kryemadhi, liderë të konsumuar
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Gjoni: Aleanca për Ndryshim nuk paska shumë ndryshime
  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Dervishi: PD po paguan faturën e lënies së mandateve