“Forbes”: Katy Perry, këngëtarja me më shumë të ardhura!

kkk 1100x620

Katy Parry kë lënë pas emra të mëdhenj të muzikës në renditje vjetore të revistës prestigjioze “Forbes”, sa i përket këngëtareve më të paguara.

Perry ka fituar rreth 3 milionë dollarë në 2018 më shumë se Taylor Swift dhe rreth 20 milionë më shumë se Beyonce. Këngëtarja është duke jetuar ëndrrën e saj të adoleshencës me arritjet e saj të fundit.

Këngëtarja e hitit “Roar” pak javë më parë lajmëroi se do të tërhiqej përkohësisht nga muzika pasi mendon se nuk e gjen më veten në këtë industri. Duket se Perry është mjaft e kënaqur me të ardhurat dhe saj dhe nuk ka përse kalon orë të tëra në studio për të regjistruar projekte të reja muzikore.

Këngëtarja, e cila një pjesë të fitimeve i ka nga bashkëpunimi me firma të ndryshme mode, e marka të famshme veshjesh, gjithashtu ka përfituar moderimi i eventeve të ndryshme në Hollywood. Pasuria e saj që tejkalon shumën 135 milionë dollarë.

10 këngëtaret më të paguara

1.Katy Perry
2.Taylor Swift
3.Beyonce
4.Pink
5.Lady Gaga
6.Jennifer Lopez
7.Rihanna
8.Helene Fischer
9.Celine Dion
10.Britney Spears

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, asnjë humbje jete në 24 orë
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 12 raste të reja në 24 orë
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 19 të shëruar në 24 orë