“Beteja po dëmton fëmijët”, Pitt dhe Jolie drejt marrëveshjes

joliok 1100x620

Më në fund, Brad Pitt dhe Angelina Jolie duket se janë të gatshëm t’i japin fund betejës së tyre të ashpër mbi kujdestarinë për fëmijës, pasi kanë kuptuar se këta të fundit po e vuajnë shumë këtë problem të tyre.

Sipas një raportimi të fundit të “The Blast”, ish-çifti është shumë pranë arritjes së një marrëveshje në lidhje me kujdestarinë për 6 fëmijët e tyre. Sipas burimit të “The Blast”, aktori 54-vjeçar dhe aktorja 43-vjeçare po e mbyllin çështjen, sepse ata “kuptuan se lufta po dëmton vetëm fëmijët”.

Sipas raportimit, qëllimi i tyre është “të përfundojnë negociatat para se të fillojë gjyqi i kujdestarisë private”.

Por kur gjithçka aktualisht është e përqendruar te kujdestaria e fëmijëve, një tjetër betejë duket se do të jetë edhe më e fortë, ajo e ndarjes së miliona dollarëve para dhe prona.

Pas 9 viteve bashkë, Brad Pitt dhe Angelina Jolie kurorëzuan në martesë lidhjen e tyre më 23 gusht 2014, por martesa zgjati vetëm 2 vite pasi më 19 shtator 2016, ata shpallën divorcin.