22 viktima në Kinë, shpërthen kamioni me kimikate

shperthimi 600x338

Të paktën 22 persona humbën jetën e po aq u plagosën si pasojë e një shpërthimi pranë një fabrike në Kinën veriore.

Një automjet i mbushur me kimikate shpërtheu, ndërsa po priste të hynte në fabrikën e Zhingiakou, në veri të Pekinit.

Autoritetet lokale thanë se 38 kamionë dhe 12 vetura u përfshinë nga flakët.