“Festat” largojnë shiun, por sjellin të ftohtin

parashikimi 1100x620

Mot i kthjellët, por i ftohtë do të na shoqërojë në Festat e Nëntorit. Kthjellimet vijnë sot në mesditë dhe mbeten prezente deri në fundjavë.

Pavarësisht kthjellimet, moti pritet të jetë i ftohtë kryesisht të enjten dhe të premten kur termometri ulet 5 gradë nën zero në zonat lindore, ndërsa zonat e ultësirës perëndimore, përfshirë Tiranën dhe Vlorën, ku janë përqendruar edhe festat, do të shënojnë nga3-5 gjatë mëngjesit dhe deri 15°C gjatë mesditës.