Humbja e Bush, Meta e Basha: Mik i mirë i shqiptarëve

Për ndarjen nga jeta të ish-presidentit amerikan George H.W. Bush ka pasur reagime edhe nga
përfaqësues të shtetit e politikës shqiptare.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një koment të tij në “Twitter” shpreh ngushëllimet për familjen Bush: ‘’Jam thellësisht i pikëlluar për ndarjen nga jeta të presidentit të 41 të SHBA George H.W. Bush. Ai ishte një burrë i madh shteti dhe një mbështetës i fortë i lirisë. Ai ishte një mik i madh e i shtrenjtë i shqiptarëve’’.

Në “Twitter” ka reaguar edhe kreu demokrat Lulzim Basha; ‘’shqiptarët do t’i jenë përjetë mirënjohës për mbështetjen vendimtare për demokracinë në Shqipëri dhe sigurinë në Kosovë.

“Mendimet dhe lutjet e mia janë me familjen Bush dhe popullin amerikan, u prehtë në paqe’’ përfundon mesazhin kreu demokrat.

Shkarkoni aplikacionin e A2