“Ping-pong” politik me banorët e “Astirit”!

banoret 1100x620

Kryeministri Edi Rama ia ka kushtuar mirëmëngjesin virtual Ukë Çelkolajt, njërit prej banorëve të “Astirit”.

Duke e quajtur reflektim braktisjen e shtëpisë, numri një i qeverisë thotë se ky është shembulli i qytetarit, i cili zgjodhi të kontribuojë për zgjidhjen e ngërçit të sajuar nga politika tek Unaza e Re.

MIRËMËNGJES 😃dhe me këtë reflektim qytetar të Ukë Çelkolajt, i cili zgjodhi të kontribuojë për zgjidhjen e ngërçit të sajuar nga politika tek Unaza e Re, duke dhënë një shembull kuptimplotë për bashkëqytetarët e atij komuniteti, ju uroj një ditë të qetë 😊

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 29. November 2018

Pra, duket sikur prishja e shtëpive te zona e “Astirit”, është kthyer në lodrën e radhës së politikës së ditës.

Edhe Erjon Veliaj nga Këshilli Bashkiak falenderoi Ukën dhe qytetarët e tjerë që bashkëpunuan për të ardhmen e kryeqytetit.

“Pres nga sot që burrash të mbajmë fjalën, ata për prishjet e ne për kompensimin e sistemim”- u shpreh Veliaj.

Por për opozitën e gjithë kjo është një teatër.

Qytetarët që falenderoi Veliaj, pretendon PD, janë ish-policë bashkiakë, pjesë e show-ut të “Rilindjes”. E ndërkohë që loja luhet nën dhe mbi rrogozë, qytetarët e “Astirit” janë ata të cilët përballen me problemet e strehimit.