Kastrioti, fitore shprese ndaj Flamurtarit, Laçi ngec ndaj Kamzës

Kastrioti-Flamurtari

Flamurtari ka hedhur një hap të gabuar në javën e 15 të Kategorisë Superiore, duke u mposhtur 1-0 nga Kastrioti, për të cilin janë pikë shprese për mbijetesë, duke i lënë vendin e fundit tashmë Kamzës.

Edhe pse ndeshja është dominuar nga skuadra e drejtuar nga Ilir Daja, kanë qenë të zotët e shtëpisë, të cilët dolën me 3 pikë nga takimi i luajtur në Fushë Krujë. Skuadrës së Kastriotit i ka mjaftuar një gol i shënuar nga Henri në minutën e 32 për të marrë pikët e plota nga një takim i vështirë.

Në minutat e mbetura, vlonjatët u treguan të pafuqishëm para portës kundërshtare për të gjetur të paktën golin e barazimit nga kjo ndeshje. Ndërsa në anën tjetër, Kastrioti pati disa mundësi të mira për të mbyllur takimin edhe më herët, kur doli rrezikshëm me anë të kundërsulmit. Megjithatë, goli i Henrit rezultoi i vetëm në këtë ndeshje. Në takimin tjetër dhe të fundit të javës së 15, Laçi dhe Kamza ndanë nga një pikë, duke mos arritur të shënojnë asnjë gol.

Shkarkoni aplikacionin e A2