Aitana Bonmati, Messi i femrave të Barcelonës – A2

Aitana Bonmati, Messi i femrave të Barcelonës

Jo vetëm skuadra e meshkujve të Barcelonës, me në krye Lionel Messin, por edhe ajo e femrave dhuron spektakël.

Mbi të gjitha qëndron një emër, Aitana Bonmati, e cila “bën” argjentinasin te skuadra e femrave dhe këtë e tregon shpesh me golat e saj spektakolar të shënuar.

Një prej tyre u shënua edhe në ndeshjen e fundjavës, ku Barcelona triumfoi 5-2 ndaj Real Sociedad.

Shkarkoni aplikacionin e A2