Makinat më të mira luksoze të vitit 2019 | FOTO – A2

Makinat më të mira luksoze të vitit 2019 | FOTO

Kërkesa për makina luksoze është më e madhe se kurrë, por këtë vit tregu botëror kishte “uri” për makina praktike. Jo më kot, marka si Bentley, Lamborghini dhe Rolls-Royce i hynë aventurës së prodhimit të SUV-eve, makinave luksoze por që mund të përdoreshin edhe jashtë rruge.

Sipas CNN, me shumë gjasa edhe viti 2019 do të jetë i njëjtë, me prodhuesit e makinave që do të mendojnë jo vetëm për estetikën e luksit, por edhe për fuqinë e pastër motorike, njëkohësisht edhe miqësore me ambientin.

Në galerinë e mëposhtme mund të shihni 10 makinat më të bukura luksoze që planifikohet të hynë në treg vitin e ardhshëm.