Rikthimi i PD në Kuvend, Basha: Do pyes aleatët – A2

Rikthimi i PD në Kuvend, Basha: Do pyes aleatët

Sot u mblodhën grupet parlamentare të socialistëve dhe demokratëve. Pak minuta më parë përfundoi mbledhja e demokratëve, por ende nuk ka një vendim se kur do të rikthen në Kuvend. Basha deklaroi se vendimi do merret në konsultim me aleatët.

Sot është protesta e studentëve. PD dhe unë e mbështesim me të gjitha format dhe mënyrat dhe natyrisht që jemi atje me shpirt dhe me mendje. Njerëzit tanë, fëmijët tani i mbështesim me të gjitha mënyrat. Rama po mundohet ta kthejë në politike këtë protestë. Ai ka një kërkesë të thjeshtë dhe duhet të plotësojë 8 kërkesat. Do të koordinohemi me aleatët tanë për t’u rikthyer apo jo në Parlament”, u shpreh Basha.

Shkarkoni aplikacionin e A2