Pamje dramatike nga cunami që i mori jetën qindra personave |VIDEO – A2

Pamje dramatike nga cunami që i mori jetën qindra personave |VIDEO

Pamje të tmerrshme janë publikuar në internet nga cunami që goditi Indonezinë mbrëmjen e së shtunës.

Të paktën 222 persona janë konfirmuar të vdekur, me qindra të plagosur e shumë të tjetër të zhdukur.

Ndërkohë, një video dramatike është filmuar në ambientet e një resorti ku po zhvillohej një festë e po interpretonte grupi Seventeen.

Papritur skena u shemb dhe gjithçka ia la vendin ujit dhe gërmadhave. Rreth 200 punonjës të një ndërmarrje shtetërore dhe drejtues të saj ishin mbledhur për të festat e fundvitit.

Basisti i grupit, Riefian Fajarsyah, rezulton i zhdukur, po ashtu edhe një tjetër anëtar i tij.