Nga Beckham te Ronaldo, yjet e futbollit urojnë Krishtlindjet – A2

Nga Beckham te Ronaldo, yjet e futbollit urojnë Krishtlindjet

Krishtlindjet kanë mbërritur edhe te yjet e futbollit, të cilët në mënyrën e tyre kanë uruar në rrjetet sociale.

View this post on Instagram

Feliz Natal! Merry Christmas!🎅🎄❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Portugezi Cristiano Ronaldo ndau një foto nga familja e tij, e dashura Georgina dhe katër fëmijët, ndërsa bashkëngjitur shkroi: “Gëzuar Krishtlindjen!”

Po ashtu, kapiteni i Realit Sergio Ramos, postoi një foto të tijën pranë pemës së Krishtlindjeve dhe uroi.

Por jo vetëm futbollistët aktiv, urimin për Krishtlindje e kanë bërë edhe ata që tashmë kanë varur “këpucët në gozhdë” nga Beckham te Figo.

View this post on Instagram

Merry Christmas 🎄 🎅

A post shared by Luís Figo (@luis__figo) on

View this post on Instagram

Merry Chriztmaz

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

View this post on Instagram

Merry Christmas everyone!

A post shared by Bastian Schweinsteiger (@bastianschweinsteiger) on