2 milionë dollarë në garazh | VIDEO

Floyd 1100x620

Floyd Mayeather nuk ka fare turp të tregojë pasurinë, jo më kot nofka e tij është “Money” – Paraja. Së fundmi, boksieri i tërhequr ka treguar për publikun përmes një postimi në Instagram koleksionin e makinave që kap vlerën e 2 milionë dollarëve.

Në garazhin e tij gjenden katër makina Rolls Royce – një Phantom, Phantom Coupe, Dawn dhe Wraith. E sikur të mos mjaftonin këto, aty qëndrojnë të parkuara një Mercedes-Maybach dhe një Ferrari

“Të gjitha të zeza”, shkruan Mayweather, “po përpiqem të vendos se cilën do të marr për një xhiro”.

Por fundi i vitit nuk është i gjithi relaks për Mayëeather. Më 31 dhjetor ai do të ndeshjet në një takim ekzibicioni me kikbokserin japonez Tenshin Naksukaëa. Ndeshja do të zhvillohet vetëm në boks dhe asnjë prej të dyve nuk do të konsiderohet zyrtarisht i mundur nëse humbet.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 2 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 68 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 47 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 83 pacientë në spital, 10 në terapi intensive, 4 prej tyre të intubuar