Harbin, qyteti prej akulli me pamje spektakolare – A2

Harbin, qyteti prej akulli me pamje spektakolare

Festivali i Akullit dhe i Dëborës në Harbin të Kinës, më i madhi në botë i këtij lloji, ka nisur edicionin e tij të 35-të me pamje spektakolare.

Më shumë se 2 mijë skulptura janë ngritur në parkun e ndriçuar, ku temperaturat shkojnë deri në -30 gradë C.