Vrasje brenda familjes në Dibër, ekzekutohet dhëndri – A2

Vrasje brenda familjes në Dibër, ekzekutohet dhëndri

Ngjarje e rëndë në fshatin Topojan të Dibrës, aty ku për motive që cilësohen si të dobëta, një person ka mbetur i vrarë.

Vendngjarja

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda arrestuan në flagrancë shtetasit V.Ç., 68 vjeç i akuzuar për vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare, si dhe vëllezërit G.D., 28 vjeç dhe A.D., 34 vjeç për akuzën e vrasjes në bashkëpunim.

Fshati Topojan, vendngjarja e krimit

Sipas dëshmive, viktima A.J. ishte dhëndri i 68 vjeçarit, i vrarë në bashkëpunim me kunetërit pas një konflikti për arsye banale.