Mertens shpëton Napolin ndaj Bologna-s, Hysaj “ngroh” stolin

napoli 1 1100x620

Një gol i shënuar Mertens vetëm dy minuta nga fundi i kohës së rregullt ka bërë që Napoli të ruajë distancën nga Juventusi kryesues.

Protagonist të kësaj ndeshje të mbyllur me rezultatin 3-2 për skuadrën e Ancelottit ishin polaku Milit dhe belgu Mertens.

Milik ishte autor i dy golave të parë, por Bologna nuk u dorëzua dhe në Danilo barazoi shifrat në 2-2 në minutën e 80, ndërsa më herët kishte shënuar edhe Santander.

Por ai që vulosi fatet e ndeshjes ishte Mertens që e dërgoi topin në rrjetë për herë të tretë për Napolin dy minuta para fundit.

Ndërkohë, Elseid Hysaj edhe në këtë ndeshje nuk është aktivizuar asnjë minutë, duke ngrohur stolin gjatë gjithë kohës.