Viti i Ri mbërrin në Zelandën e Re dhe Australi | FOTO dhe VIDEO – A2

Viti i Ri mbërrin në Zelandën e Re dhe Australi | FOTO dhe VIDEO

Viti i Ri 2019 mbërriti në Zelandën e Re, ku mijëra vetë panë spektaklin e fishekzjarrëve në kryeqytetin Auckland.

Qielli u ndriçua nga ngjyrat e shumta të fishekzjarrëve ndërsa atmosfera festive pritet të vazhdojë gjatë për disa orë.

Pavarësisht shiut dhe erërave të forta, edhe në Australi u festua ndërrimi i viteve, nën atmosferën e spektaklit të fishekzjarrëve në Sidnei.

Shkarkoni aplikacionin e A2