Forcat e sigurisë ndjekin lojtarin e City-t në fushën e lojës! – A2

Forcat e sigurisë ndjekin lojtarin e City-t në fushën e lojës!

Manchester City mori një fitore të madhe mbrëmjen e së enjtes ndaj Liverpooli, duke triumfuar 2-1.

Festa e “qytetarëve” ishte e madhe pas mbylljes së takimit. Një ndër futbollistët që duket se e ndjeu më shumë këtë sukses ishte mbrojtësi Benjamin Mendy, i cili nuk ishte i gatshëm për trajnerin në këtë sfidë delikate.

Pasi arbitri vërshëlleu mbylljen e ndeshjes, lojtari francez vrapo të festonte së bashku me shokët e tij në fushën e lojës. Por veshja e futbollistit mashtroi forcat e sigurisë, të cilët menduan se ishte një tifoz që u fut në fushën e lojës, por e kuptuan shpejt këtë gjë dhe u drejtuan më pas për të arbitrit e takimit.

Shkarkoni aplikacionin e A2