Lëkundje të forta tërmeti në Himarë – A2

Lëkundje të forta tërmeti në Himarë

Një tërmet me magnitudë 4,7 është ndjerë mbrëmjen e të premtes në zonën e Himarës, rreth 125 kilometra në jug të Tiranës.

Lëkundjet e forta, të nisura rreth orës 20:27, janë ndjerë edhe në Fier, Vlorë, Gjirokastër e Sarandë, ndërsa në kryeqytet është ndjerë pak ose aspak.

Sipas dëshmive nga Vlora dhe zonat përreth lëkundjen kanë zgjatur deri në 10 sekonda, por kanë qenë të forta.

Shkarkoni aplikacionin e A2