Organizonte lojëra fati, procedohet një person në Fier

tavolina 1100x620

Pas dy rasteve të konstatuara një ditë më parë në Tiranë të organizimit të lojërave të fatit, një tjetër rast është konstatuar ditën e sotme në qytetin e Fierit.

Policia ka bërë të ditur se ka nisur procedim penal ndaj pronarit të një subjekti K.M, 26 vjeç, banues në Ballsh, për veprat penale “Organizimi i lotarive të palejuara” dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara”.

Me anë të një deklarate, policia bën të ditur se ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale një tavolinë pokeri.