Tërmeti godet sërish Indonezinë – A2

Tërmeti godet sërish Indonezinë

Një tërmet me magnitudë 6.6 ballë është regjistruar këtë të diel në det të hapur, 174 kilometra nga qyteti Ternate në ishujt Molucca të Indonezisë.

Tërmeti i parë u shoqëruar edhe nga disa lëkundje të tjera më të lehta me magnitudë deri në 5.1 ballë.

Autoritetet bën të ditur se si pasojë e tërmetit nuk ka rrezik për cunam.

Në muajin dhjetor, më shumë se 400 persona humbën jetën në zonat bregdetare të Sumatrës dhe Javas si pasojë e cunamit të shkaktuar nga shpërthimi i vullkanit Anak Krakatau.

Shkarkoni aplikacionin e A2