Policia-studentëve: Mos pengoni leksionet, shkeljet mund t’iu kushtojnë

shkoll apolicia okj 564x338

Policia e Shtetit përmes një deklarate zyrtare i ka bërë thirrje studentëve që po pengojnë veprimtarinë mësimore në disa universitete të vendit të ndalojnë menjëherë ato seri aktesh që forcat e rendit cilësojnë si “vepra penale”.

Policia e ShtetitPersona të caktuar kanë tentuar të pengojnë në mënyrë të paligjshme dhe të dhunshme veprimtarinë…

Gepostet von Policia e Shtetit am Mittwoch, 9. Januar 2019

Në deklaratën e saj policia shton se shkeljet e studentëve në fjalë përfaqësojnë një barrë që “mund t’u kushtojë shumë në të ardhmen e tyre profesionale”.