Presidenti Meta dekreton katër ministre, mungojnë vetëm dekretet për Bushatin dhe Gent Cakajn në MPJ – A2

Presidenti Meta dekreton katër ministre, mungojnë vetëm dekretet për Bushatin dhe Gent Cakajn në MPJ

Pak minuta më parë Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar edhe katër ministret e mbetura, pikërisht Anila Denaj si Ministre e Financave dhe Ekonomisë, Besa Shahinin si Ministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë dhe Elva Margaritin si Ministre e Kulturës, ndërsa Belinda Balluku dekretohet si Ministre e Infrastrukturës.

Me dekretimet e fundit mbetet ende i pa dekretuar vetëm shkarkimi i Ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati dhe zëvendësimi i tij me Gent Cakaj, për të cilin presidenti Meta duket sikur ende po reflekton.