Vlerësohen yjet e Liverpool, më pas dhurojnë spektakël

salah 1100x620

Ylli i Liverpool, Mohamed Salah u shpall nga Federata Afrikane e Futbollit (CAF) si futbollisti i vitit në këtë kontinent.

Por ai nuk ishte i vetmi futbollist i vlerësua nga lojtarët e Liverpooli. Së bashku me egjiptianin, në formacionin e vitit u përfshinë edhe shokët e tij te “The Reds”, Sadio Mane dhe Naby Keita.

Tre futbollistët e Liverpool dhuruan edhe spektakël pasi morën vlerësimet, duke kërcyer në skenë.