Meta i kundërpërgjigjet Ramës: Integriteti i Kosovës i padiskutueshëm sa të jem unë President – A2

Meta i kundërpërgjigjet Ramës: Integriteti i Kosovës i padiskutueshëm sa të jem unë President

Presidenti Ilir Meta i është kundërpërgjigjur reagimit të Kryeministrit Rama pasi vendosi të mos dekretonte emërimin e Gent Cakajt në postin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme.

“Pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë janë të padiskutueshme për Republikën e Shqipërisë deri në sekondën e fundit si President i vendit tim”, shkruan Meta në një postim në Twitter.

Më herët, pas publikimit të vendimit të Presidentit, Kryeministri Rama e quajti atë të turpshëm dhe antikushtetues.