Moti nesër: Fillon përmirësimi, shiu prezent në zonat perëndimore – A2

Moti nesër: Fillon përmirësimi, shiu prezent në zonat perëndimore

Nesër parashikohet përmirësim i kushteve atmosferike në pjesën më të madhe të vendit dhe kryesisht në zonat Lindore.

Ndërkohë, vranësira të shpeshta dhe reshje të përkohshme shiu mbeten prezent gjatë së premtes në zonat Perëndimore të vendit.

Temperaturat nesër pësojnë një rënie prej 3-4°C gjatë mëngjesit duke ulur minimalet në -7/-8, rënie të lehtë sjell mesdita kur pritet maksimale prej 10-11°C.