Juve nuk ndalet as pas 13 vjet beteja: Duam kampionatin e 2006-ës – A2

Juve nuk ndalet as pas 13 vjet beteja: Duam kampionatin e 2006-ës

Edhe pse kanë kaluar 13 vjet, Juventusi vazhdon betejën për titullin e hequr në tavolinë.

Klubi bardhezi ka paraqitur në Kolegjin e Garancisë Sportive një kërkesë kundër Federatës Italiane, Interit dhe Komitetit Olimpik italian për kampionatin e vitit 2006.

Juventusi kërkon anulimin e vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv në Itali, duke i rikthyer titullin, i cili më pas i kaloi Interit, si skuadra e renditur në vendin e dytë pas skandalit ‘Calciopoli’.

 Beteja ligjore vazhdon, me bardhëzinjtë që nuk kanë ndërmend të dorëzohen.

Shkarkoni aplikacionin e A2