Rama: Nga nesër, dy përfaqësues të Ministrive në universitetet për të ndihmuar studentët

edi rama 1920x1040 1100x620

Dy përfaqësues të Ministrisë të Financave dhe të Arsimit në Universitet nga dita e nesërme do të ndodhen në sekretariatet e universiteteve për të ndihmuar studentët.

Deklaratën e ka bërë kryeministri Edi Rama përmes një statusi në Twitter, ku shton: “për të asistuar studentët që duan shpjegime apo duan të adresojnë probleme specifike, lidhur me zbatimin e VKM mbi tarifat e bursat brenda janarit”.