Real rikthehet në “Champions”, por Barcelona mbetet 10 pikë larg – A2

Real rikthehet në “Champions”, por Barcelona mbetet 10 pikë larg

1547404079 400305 1547415346 noticia normal 1100x620

Real Madrid rikthehet në vend të katërt të renditjes së kampionatit spanjoll, pas një fitoreje të vështirë kundër Betis.

Luka Modric kaloi kampionët e Europës në epërsi, por vendasit barazuan me Sergio Canales. Në fund, ish-lojtari i Betisit, Ceballos, shënoi një gol dramatik me goditje dënimi, për t’i dhënë tri pikët madrilenëve.

Pavarësisht fitores, Reali largohet nge Sevilja me shqetësimin për Karim Benzema, i cili u dëmtua në pjesën e parë dhe nuk u rikthye në fushë pas pushimit. Francezi u përplas me Marc Bartra në një dyluftim dhe gjatë rrëzimit dwmtoi një gisht.