Çfarë turpi! Penallti nga hiçi… – A2

Çfarë turpi! Penallti nga hiçi…

Janë të rralla rastet kur nuk ka kontestime ndaj arbitrimit, por ato të Australisë në ndeshjen ndaj Sirisë ishin totalisht të justifikuara.

Ishte minuta e 79 e ndeshjes dhe Australia ishte duke udhëhequr 2-1, por arbitri shpiku një penallti totalisht të paqenë duke barazuar rezultatin.

Por sërish në minutat e shtesës kishte vend edhe për golin e fitores për Australinë, duke i nxjerrë të mundur lojtarët sirianë nga kjo ndeshje.

Shkarkoni aplikacionin e A2