Ministrat e rinj betohen në Presidencë – A2

Ministrat e rinj betohen në Presidencë

Ministrat e rinj të kabinetit qeveritar dhe zëvendësministri Braçe betohen në Presidencë.

Mes emrave për betim, mungoi ai i ministrit të Jashtëm, që do të mbahet nga vete Kryeministri Edi Rama.

  • Besa Shahini në vend të Lindita Nikollës
  • Anila Denaj në vend të Arben Ahmetaj
  • Bledi Çuçi në vend të Niko Peleshit
  • Eduard Shalsi në vend të Sonila Qatos
  • Elva Margariti në vend të Mirela Kumbaros
  • Belinda Balluku në vend të Damian Gjiknurit
  • Elisa Spiropalit si Ministre për Marrëdhënie me Parlamentin
  • Erion Braçe zv/kryeministër i ri në vend të Senida Mesit
Shkarkoni aplikacionin e A2