Bayern mposht Hoffenheim, presion Dortmund-it – A2

Bayern mposht Hoffenheim, presion Dortmund-it

Bayern Munchen e nis kampionatin atje ku e kishte lënë, tek fitorja.

Bavarezët mposhtën skuadrën e Hoffenheim 3-1 në javën e 18-të të Bundesliga-s Gjermane. Vendosin, dygolëshi i të riut Gorecka dhe goli i sulmuesit Lewandowski në fundin e takimit, me kampionët që marrin një fitore të rëndësishme në transfertë.

Tashmë, Bayern rrit ndjeshëm presionin ndaj kryesuesve të Dortmund duke shkurtuar diferencën nga kreu në vetëm 3 pikë.