Milan mund Genoan, fitore me shije Champions – A2

Milan mund Genoan, fitore me shije Champions

Milan fiton dhe ngjitet në zonën e Championsit. Kuqezinjtë e Gatusos mposhtën pastër Xhenoan në javën e 20 të Serisë me rezultatin 2 me 0  me golat e mesfushorëve Borini dhe Suso.

Gjatë ndeshjes Genoa-Milan

Me këtë fitore milanezët arrijnë në kuotën e 34 pikëve dhe parakalojnë Romën e vendit të katërt duke qenë brenda objektivit sezonal. 

Shkarkoni aplikacionin e A2