Përfundon takimi midis Edi Ramës dhe Ilir Metës, kryeministri betohet si ministër i Jashtëm – A2

Përfundon takimi midis Edi Ramës dhe Ilir Metës, kryeministri betohet si ministër i Jashtëm

rama ameta 1100x620

Ka përfunduar takimi i shumëpritur midis kryeministrit Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta.

Me sa duket takimi ka qenë thjesht protokollar, sepse ka mbaruar në pak minuta.

Presidenti Ilir Meta “mbikqyr” Edi Ramën në betimin e tij

Kandidatura e Ramës si ministër i Jashtëm u votua ditën e djeshme nga Kuvendi me 78 vota, pas ngërçit institucional që pengoi kandidaturën e profilit të paraqitur më parë nga Qeveria, atë të Gent Cakaj.