Bytyçi: Politika në Kosovë, unike, por jo Presidenti – A2

Bytyçi: Politika në Kosovë, unike, por jo Presidenti

Analisti Enver Bytyçi ishte i ftuar në Ditarin e orës 09:00 në A2, ku foli për situatën në rajon. Ai foli për dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit e fatin që e pret Kosovën në vijim.

Ai u shpreh ndër të tjera se politika në Kosovës është unike, por jo Presidenti, tha ai. Ai u shpreh se është kundër korrigjimit të kufijve me Serbinë.

“Kosova ka bërë për serbët aq sa nuk ka bërë asnjë vend tjetër në Europë”, tha analisti.

Shkarkoni aplikacionin e A2