Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta Vasillaq Zëri – A2

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta Vasillaq Zëri

Ish-lojtari i Kombëtares shqiptare të futbollit, Vasillaq Zëri është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 66-vjeçare.

Mësohet se ish-futbollisti vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë.

Zëri ka qenë pjesë e skuadrës së Shkëndijës dhe Dinamos, ndërsa është nderuar nga FSHF edhe me titullin “Nderi i Futbollit Shqiptar”.