Operacioni “Perimetri”, kapen hajdutët që “tmerronin” Kavajën – A2

Operacioni “Perimetri”, kapen hajdutët që “tmerronin” Kavajën

Policia e Kavajës ka finalizuar një operacion që ka dhënë si rezultat arrerstimin e katër personave që dyshohen të jenë banda që ka terrorizuar qytetin e Kavajës dhe rrethinat e tij.  

Të ndaluarit me iniciale G. I., 25 vjeç, S. K., 27 vjeç, Q. P., 43 vjeç, V. L., 19 vjeç akuzohen për të paktën 13 vjedhje banesash në bashkëpunim me njëri-tjetrin.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë.

Shkarkoni aplikacionin e A2