Djokovic mund Nadal dhe triumfon në Australian Open – A2

Djokovic mund Nadal dhe triumfon në Australian Open

Novak Djokovic fiton Australian Open për herë të shtatë, duke mundur një nga rivalët e tij historikë,  spanjollin Rafael Nadal.

Finalja e madhe nuk pati shumë diskutim, me serbin që duket i rikthyer në formë të plotë dhe që dominoi me rezultatin  6-3 6-2 6-3.

Me fitoren e fundit , Djokovic arrin në 15 trofe të Grand Slam (7 Australian Open, 4 Wimbledon, 3 US Open dhe një Roland Garros).

Shkarkoni aplikacionin e A2