Ministrja Shahini refuzon pjesëmarrjen në Komision: Respektoj Kuvendin – A2

Ministrja Shahini refuzon pjesëmarrjen në Komision: Respektoj Kuvendin

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini i është përgjigjur negativisht ftesës së opozitës për të marrë pjesë në Komisionin e Edukimit.

Shahini është shprehur se ka angazhimet të tjerë, por sipas saj, ajo respekton Kuvendin, i cili nuk mund të jetë një “institucion urgjencash partiake, në shkelje të etikës së marrëdhënieve institucionale dhe në mungesë respekti për atë që ky institucion përfaqëson”.

Shkarkoni aplikacionin e A2