Newcastle trondit City-n dhe i jep asisit Liverpool – A2

Newcastle trondit City-n dhe i jep asisit Liverpool

Manchester City 1100x620

Mançester Siti ka bërë një hap fals në rrugën drejt titullit teksa është mundur befasisht nga Njukasëll. ‘Citizens’ zhbllokuan takimin vetëm pas 24 sekondash lojë por u përmbysën në pjesën e dytë nga skuadra që lufton për mbijetesë.

Liverpul ka tani shansin e shkëputjes në 7 pikë në rast fitoreje ndaj Uatford. Në takimet e tjera Mançester Junajted, pas 6 fitoreve radhazi në kampionat u ndal në një barazim 2-2 nga Bërnlej.

Arsenal mori një fitore të rëndësishme 2-1 ndaj Kardif në luftën për një vend në zonën evropiane.