Akuzat për refuzim të vizës për Berishën, reagon ambasada amerikane – A2

Akuzat për refuzim të vizës për Berishën, reagon ambasada amerikane

Kryeministri Edi Rama akuzoi Sali Berishën se i është refuzuar viza amerikane dhe se nuk mund të “kalojë Atlantikun”, siç u shpreh ai. Ndërkohë që Berisha tha se pavarësisht ftesave të marra, nuk ka preferuar të udhëtojë më për në SHBA që kur nuk mban më asnjë post, përveç atij të deputetit.

A2 CNN pyeti në ambasadën e Shteteve të Bashkuara për rastin, por zyra e shtypit tha se nuk diskuiton raste specifike vizash.

Jashtë sallës së Kuvendit, vetë Berisha refuzoi çdo pretendim për refuzim të vizës amerikane.

Shkarkoni aplikacionin e A2