Shembet tuneli, bllokohet rruga Pukë-Gjegjan

tuneli 1100x620

Tuneli i rrugës automobilistike që lidh Pukën dhe Gjegjanin është shembur në orët e mbrëmjes së të premtes.

Fatmirësisht në momentin e shembjes së tuneli nuk ka pasur automjete duke lëvizur.

Shembja e tunelin ka bllokuar këtë aks, ndërsa Bashkia Pukë apelon që të evitojnë lëvizjet në rrugën pranë tunelit, pasi rrezikohet të ketë edhe shembje të tjera.