Aliti mbush arkat e Skënderbeut, firmos tek Kalmar

aliti 1100x620

Fidan Aliti firmos për 4 vite tek skuadra suedeze e Kalmar.

Futbollisti i Skënderbeut do të bëhet pjesë e klubit ku më herët ka luajtur edhe portieri Etrit Berisha për shumën e 150 mijë eurove të cilat do të shkojnë në arkat e korçarëve.

Skënderbeu vijon të shesë lojtarë pavarësisht krizës së rezultateve dhe pavarësisht se është në pritje të vendimit të CAS në Lozanë.