Zjarr në një banesë në Durrës, asfiksohen 10 persona – A2

Zjarr në një banesë në Durrës, asfiksohen 10 persona

Një apartament në katin e shtatë të një pallati është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e së dielës në lagjen numër 1 në Durrës.

Mësohet se në vendngjarje shkuan menjëherë forcat e policisë dhe të zjarrfikëses për të evakuuar banorët. Por tymi asfiksoi 10 persona nga të cilët 4 pjesëtarë të policisë e zjarrfikëses, të cilët u dërguan në spital dhe pas marrjes së ndihmës mjekësore janë larguar në banesat e tyre pa probleme për jetën.

Nga hetimet paraprake mësohet se zjarri ka rënë si pasojë e një shkëndije në një dyshek elektrik.

Shkarkoni aplikacionin e A2