Asnjë surprizë, të mëdhenjtë në çerekfinalet e Kupës – A2

Asnjë surprizë, të mëdhenjtë në çerekfinalet e Kupës

Vlonjatët fituan 1-0 supersfidën me Tiranën, por janë bardheblutë ata që kualifikohen në çerekfinalet e Kupës pas fitores 2-0 në ndeshjen e parë.

Laçi e Kukësi në Grupin B dhe Kamza në Grupin A, ia dolën të përmbysin rezultatet e ndeshjeve të para ndaj Bylisit, Apolonisë dhe Vllaznisë. Partizani, Skënderbeu e Teuta fituan me goleadë, ndërsa Luftëtari u mjaftua me barazim pa gola ndaj Egnatias.

Në fazën çerekfinale, në grupin A, Partizani gjen Luftëtarin dhe Skënderbeu -Kamzën ndërsa në grupin tjetër çiftet e tjera do të jenë Kukësi- Teuta dhe Tirana-Laçi.

Shkarkoni aplikacionin e A2