Murati: Qeveria e Ramës me fytyrë teknike, lëvizje taktike

erliii 1100x620

Erl Murati, kryeredaktori i “Gazetës Shqiptare”, ishte i ftuar në “Ditarin” e orës 09:00 në A2CNN ku foli për raportin e fundit të “Freedom House” , por edhe për zhvillimet e fundit politike në vend.

“Është një kohë e trazuar”, kështu e ka komentuar Murati situatën aktuale me protestën e studentëve, por edhe atë të 16 shkurtit nga opozita, për të cilën u shpreh se do të jetë një test, por që sipas tij, nuk do të sjellë ndryshim.

Teksa komentoi ndryshimet në qeveri, Murati tha se qeveria e Ramës me fytyrë teknike, lëvizje taktike.

  • LAJMI I FUNDIT | Arrihet marrëveshja për Reformën Zgjedhore
  • LAJMI I FUNDIT | Yuri Kim: Çdo palë kontribuoi shumë dhe lëshoi shumë
  • LAJMI I FUNDIT | Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, Soreca: Shqipëria është më pranë BE
  • LAJMI I FUNDIT | Lulzim Basha: Hap përpara për zgjedhje të lira
  • LAJMI I FUNDIT | Gjiknuri: PD hoqi dorë nga kërkesat absurde
  • LAJMI I FUNDIT | Bylykbashi: Do të ketë identifikim biometrik per zgjedhjet e ardhshme
  • LAJMI I FUNDIT | Bylykbashi: Dakordësia riformaton KQZ
  • LAJMI I FUNDIT | Presidenca: Jo e mjaftueshme për të garantuar zgjedhje të lira