Bayern pëson dy gola në kupë, por kualifikohet – A2

Bayern pëson dy gola në kupë, por kualifikohet

Bayern Munchen fitoi 3-2 në fushën e Hertha Berlin dhe kualifikohet në çerekfinalet e Kupës së Gjermanisë.

Gnabri përmbysi avantazhin e vendasve me dy gola të realizuar në minutat 7 dhe 49, por Selke realizoi sërish për Hertha-n, duke bërë që ndeshja të kalonte në shtesa, pas barazimit 2 me 2.

Aty vendimtar për Bayern ishte Koman, i cili shënoi golin që i dhuroi fitoren dhe kualifikimin ekipit. Në turin tjetër u kualifikuan edhe Leipzig dhe Schalke.

Shkarkoni aplikacionin e A2